EN SIK SORULAN SORULAR

Klimaya Enerji gelmiyor olabilir, klimanın şebekeye bağlandığı prize veya buatta gerilim kontrolü yapılır,sigortası kontrol edilir. Fan motoru ve ekovat arızalı olabilir. Fanmotoru ve ekovat ayrı ayrı kontrol edilerek arıza bulunur. Arızalı olan değiştirilir. Uzaktan kumandalı ise kumanda alıcısı ve vericisi arızalı olabilir. Uzaktan kumanda alıcısı ve vericisi kontrol edilerek arıza giderilir.
No Frost buzdolapları eski tip buzdolaplarında görülen buzlanma ya da karlanma sorununu çözmek için geliştirilen bir teknolojidir. Doğru çalışan bir No Frost buzdolabı buzlanma ya da karlanma yapmaz. Dondurucu bölmeniz kapısının çok uzun süreli açık unutulmadığından emin olun.
Çamaşır makinesi kapasitesinden fazla doldurulduğunda tamburdaki su her yere eşit olarak dağılamayabilir. Deterjan gerekli miktarda suyla karışmadığından tamamen çözülemez ve giysilerinizin üzerinde kalıntılar bırakır. Çamaşır makinenizin kullanım kılavuzundaki yönlendirmeleri takip ederek hangi programda ne miktarda çamaşır yıkayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Çamaşırlarınızdaki deterjan kalıntılarının bir diğer sebebi düşük su basıncı olabilir.
Klimalar belli bir ses seviyesinde çalışmaktadır. Bu ses, dış ünite motor sesi veya titreşimden, montaj yapılan yüzeyden kaynaklanan ses olabilir. Ses rahatsız edici seviyede ise servisimizi arayın sorununuzu en hızlı şekilde çözelim.
Bulaşık makinesinde oluşan kötü kokuların birkaç sebebi olabilir. Kirli bulaşıkların makinebizin içinde uzun süre beklemesi bunlardan biri olabilir. Kirli bulaşıklarınızı beklettiğinizde koku artabilir hatta cihazın içinde sinebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için özellikle makineyi hemen çalıştırmayacağınız durumlarda bulaşıklarınızı sırarak ağır kir ve kalıntılardan arındırabilirsiniz. Yeni model makineler kir sensörlerine sahip olduğundan bulaşıkları sudan geçirmeniz önerilmez. Yemek kalıntıları zamanla bulaşık makinenizin iç kısımlarında birikebilir. Bu kalıntılar kötü koku oluşumuna yol açanileceği gibi mikrop ve bakterilerin ürümeleri için de uygun bir ortam yaratır. Sağlığınızı korumak ve kötü koku oluşumunu önlemek için bulaşık makinenizi düzenli olarak temizlemeniz regekir. İstenmeyen kokuların bir diğer sebebi de kirlenmiş ya da tıkanmış filtreler olabilir. Kötü kokuları engellemek için makinenizin tabanında bulunan atık filtresini sökerek elinizde yıkayabilirsiniz. Kendi kendini temizleyen filtre özelliğine modellerinde atık filtresini içten temizleyen ek bir püskürtme sistemi bulunur. Bu sistem sayesinde filtre, sıradan bulaşık makinelerindekilere göre 5 kat daha uzun süre temiz kalır. Böylece kötü kokuların oluşması engellenirken filtre temizlik gereksinimi %80 azalır. Limon suyu, el sabunu, çamaşır suyu gibi kimyasallar ve diğer maddeler bulaşık makinenize ve performansına zarar verebileceği gibi makinenin içinde kötü koku oluşmasına da neden olabilir. Bulaşık makineleri için üretilmiş deterjan, tablet, parlatıcı gibi ürünler dışında hiçbir kimyasal maddeyi makinenize koymamanız gerekir. Son olarak, bulaşık makinenizi ayda bir kez deterjansız ve yüksüz olarak çalıştırarak sıcak suyun tüm parçaları temizlemesini sağlayabilirsiniz.
Alt kapının hızlı kapatılmasıyla içerde oluşan basınçlı hava, kanallardan geçerek dondurucu bölmenin kapısının açılmasına sebep olur. Lütfen kapınızı hızlı kapatmayın.